צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

אבחון נוירוקוגניטיבי

אבחון הפרעות נפשיות כמו: הפרעת קשב וריכוז, התמכרויות, דיכאון, חרדה, הפרעה טורדנית כפייתית OCD, הפרעה פוסט טראומתית, דמנציה ועוד, יכול להתבצע בנוסף לבדיקה פסיכולוגית -פסיכיאטרית ע"י מבחנים נוירוקוגניטיביים (נוירופסיכולוגיים).
ב"מיינד קליניק", המרכז לטיפולים מתקדמים, אנו מציעים חבילת אבחון הכוללת מפגש עם פסיכיאטר מומחה, ביצוע מבחן נוירוקוגניטיבי ממוחשב ולאחר מכן סיכום האבחון ע"י פסיכיאטר. המבחן המעשי לאיתור הפרעת נפשיות נערך על ידי מערכת לאבחון נוירוקוגניטיבי ממוחשב, המשמשת ככלי עזר מרכזי בתהליך האבחון.
שלבי האבחון
1. מילוי שאלונים ואיסוף חומר על הנבדק, רקע משפחתי, לימודי וחברתי.
2. בדיקה נוירוקוגניטיבית ממוחשבת המשמשת ככלי עזר לאיתור הפרעות.
3. הערכה פסיכיאטרית: בדיקה קלינית המיועדת לבדיקת קיומן של הפרעות רפואיות או רגשיות. שלב זה מהווה מפגש מסכם של האבחון ולאחריו תבנה תוכנית הטיפול המתאימה.
מהו אבחון נוירוקוגניטיבי הממוחשב?
מערכת ממוחשבת זו מספקת אבחון מקיף ומדויק, אובייקטיבי ומהימן של התפקודים הקוגניטיביים. הדו"חות המתקבלים, מציגים את הפרופיל הקוגניטיבי של הנבדק על ידי השוואה לנורמות על פי גיל מין ושנות לימוד, תוך שמירה קפדנית על בקרת איכות ועוצמה סטטיסטית. זאת במטרה להרחיב ולהעמיק את המידע אשר בידי הקלינאי (נוירולוגים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים).
בין התפקודים הנבדקים:

תפקוד סנסו-מוטורי
זמן תגובה
הערכת זמן זיכרון
מילולי (זיהוי ושליפה)
זיכרון מיידי וזיכרון לטווח ארוך
זיכרון ויזואלי מרחבי
קשב מתמשך
הסטת קשב
יכולת הבחנה בין מסיחים ומטרה
תפקודים ניהוליים
יכולת ויסות עצמי ולמידה מטעויות
יכולת תכנון וארגון
נטייה להתמכרויות
התנהגות כפייתית
מחשבות טורדניות
לקיחת סיכונים
שליטה על דחפים
תגובה לגירויים חיצוניים
סבלנות ועניין במשימות
צוות מומחים מיומן של מרכז "מיינד קליניק", מטפל בסובל וסביבתו בכדי להתגבר על בעיותיו ולבנות חיים בריאים יותר. בצוות נמנים פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים אשר לוקחים חלק בתוכנית טיפולית רב מקצועית.

המאמר נכתב על ידי פרופ' לאון גרינהאוס

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט