צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

אבחון תפקודי המוח

אבחון תפקודי המוח


בעזרת מבחנים נוירוקוגניטיביים ממוחשבים ניתן לאבחן תפקודים מוחיים שונים כמו זיכרון לתווך קצר וארוך, זיכרון עבודה, מהירות תגובה, ועוד. תוצאות הבדיקה מסייעות בתכנון ומעקה על הטיפול.

אבחון תפקודי המוח מדויק וייחודי למיינד קליניק

על מנת לטפל בצורה יעילה ביותר בהפרעות נפשיות שונות, יש לעמוד קודם על סוג ההפרעה ממנה סובל המטופל. לשם כך, נהוג לבצע אבחון פסיכולוגי ופסיכיאטרי ובעקבותיו לבחור את דרך הטיפול המתאימה ביותר לבעיה. כיום, מרכז מיינד קליניק מציע גם אבחון תיפקודי המוח, אשר יחד עם האבחון הקליני מאפשרים לתת תמונה רחבה יותר לגבי ההפרעה שממנה המטופל סובל.

לגילוי רוב ההפרעות הנפשיות
אבחון תיפקודי המוח מאפשר אבחון של מגוון הפרעות נפשיות. בין היתר, בדרך זו ניתן לאבחן הפרעות קשב וריכוז, בעיות ונטייה להתמכרות, דיכאון, חרדה, הפרעה טורדנית- כפייתית, הפרעה פוסט טראומתית, סכיזופרניה, דמנציה ועוד שלל הפרעות פסיכיאטריות נוספות. אבחון תיפקודי המוח נעשה באמצעות מבחנים נוירו- קוגניטיביים ממוחשבים. המבחנים נערכים על ידי מערכת ממוחשבת, המסייעת ומשמשת ככלי מרכזי בתהליך האבחון.

המערכת הממוחשבת מעניקה בתום תהליך אבחון תפקודי המוח, אבחון מדויק ומהימן של התפקודים הקוגניטיביים המתרחשים במוח. הדו"חות המופקים במהלך האבחון יוצרים תמונה ברורה ואובייקטיבית של הפרופיל הקוגניטיבי של המטופל, תוך השוואה לנורמות המוכרות בתחום בהתאם לחתכים שונים, כגון גילו של המטופל, מין המטופל, רמת ההשכלה שלו וכו'. דו"חות אלו מסייעים לא רק לאבחון מדויק של ההפרעה הנפשית, אלא גם מאפשרות תמונה רחבה ומדויקת יותר לגבי מה תקין ומה פחות תקין מבחינת התפקוד של המח.

השלבים בדרך לאבחון

במסגרת אבחון תיפקודי המוח על הנבדק למלא שאלונים המספקים חומר רקע על הנבדק ועל בני משפחתו, כגון העבר הפדגוגי של הנבדק, קשריו החברתיים ועוד. בהמשך מבוצעת הבדיקה הנוירוקוגניטיבית הממוחשבת המסייעת כאמור באיתור ההפרעה הקיימת. אבחון תיפקודי המוח מתייחס לתפקודים שונים כגון זמן התגובה של הנבדק, זיכרון מיידי וזיכרון לטווח ארוך, כמו גם הערכת זמן זיכרון. עוד נבדקים שליטה על דחפים, סובלנות ועניין במשימות, יכולת ויסות עצמי ולמידה מטעויות ורבים נוספים.

אבחון תיפקודי המוח הינו כלי אבחון מדויק, מהימן ואובייקטיבי. עם זאת מומלץ לבצע אבחון זה בנוסף לבדיקה פסיכולוגית- פסיכיאטרית. ההערכה הפסיכיאטרית בודקת את קיומן של הפרעות רגשיות וכמובן הפרעות רפואיות. השילוב של שני סוגי האבחונים יחד, לצורך קבלת תמונה רחבה ככל הניתן בנוגע למצבו של הנבדק, הינה ייחודית למרכז מיינד קליניק, המרכז לטיפולים מתקדמים.

בואו לאבחן, כדי שתוכלו להחלים

רכז מיינד קליניק, המרכז לטיפולים מתקדמים, מציע לכם תהליך אבחון מקיף, מקצועי ומעמיק, הכולל בנוסף לשלב אבחון תפקודי המוח, גם מפגש עם פסיכיאטר מומחה. בתום שני שלבי האבחון יכול הפסיכיאטר המאבחן לבצע סיכום של ההיבטים השונים שנאספו, לאבחן את ההפרעה הקיימת אצל המטופל וכמובן לבנות עבורו את תכנית הטיפול המתאימה ביותר. כזו שתאפשר לו להתגבר ביעילות הרבה ביותר ובפרק הזמן הקצר ביותר על ההפרעה. צוות המומחים המקצועי במרכז, המורכב מפסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים, מסייע למטופל כמו גם לסביבתו המשפחתית הקרובה, להתגבר על בעיותיו בדרך חזרה אל ניהול חיים תקינים, איכותיים ובריאים יותר.

נכתב על ידי פרופ' גרינהאוס


קרא עוד: מאניה דיפרסיה
קרא עוד: טיפול בהתמכרויות

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט