צרו עימנו קשר
03-6962733
03-6962745

אלכוהול "התמכרות חוקית"

צור קשרהתמכרות לאלכוהול מוגדרת במילה אחת כ"אלכוהוליזם". שתיית אלכוהול משפיעה הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית באופן שלילי על האדם הצורך אלכוהול.
מאת: פרופסור פנחס דנון

אליזבט טיילור, ברט לנקסטר, ספנסר טרייסי- שחקני הוליווד ידועים מהמאה הקודמת, גורג' בוש הנשיא היוצא, קטי פרי, ויטני יוסטון, בובי בראון, מריה קרי ולינדסי לוהאן מהווים רק חלק קטן מזמרים, שחקנים וידוענים אחרים עם בעיות שתייה או התמכרות לשתיית אלכוהול.

התמכרות לאלכוהול מוגדרת במילה אחת כ"אלכוהוליזם". שתיית אלכוהול משפיעה הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית באופן שלילי על האדם הצורך אלכוהול. תופעות גופניות אפשריות כתוצאה משימוש באלכוהול הן:
פגיעה בכבד
פגיעה בכליות
פגיעה במערכת העצבים המרכזית
פגיעה במערכת העיכול (דימומים בושט, כיב ודימומים במעיים, חוסר ספיגה של מזון ועוד)
פגיעה עצבית (נימולים, איבוד תחושה וכאב)
הרעלת אלכוהול (דליריום)
פגיעה במוח

אלכוהול עלול לגרום לסכנת חיים ולפעמים אפילו למוות. בנוסף, מבחינה נפשית, האלכוהול עלול לגרום להזיות, חרדות, דיכאונות והתנהגות אובדנית.

סימנים שכיחים המראים על התמכרות לאלכוהול הם:

איבוד שליטה, וחוסר רצון להפסיק לשתות אלכוהול.
תלות פיזית באלכוהול, בזמן גמילה תופעות גופניות רבות עקב הפסקת שתייה.
המכור צורך כמות הולכת וגדלה של אלכוהול בכדי להגיע לתחושת רוגע ולשכרות.
רצון גדול לשתות אלכוהול מבעבר, כמיהה לאלכוהול.

שתייה גורמת לבעיות חברתיות במקום העבודה, בחיי הזוגיות אשר במקרים מסוימים נגמרים גם בסיום הקשר או בגירושין, איבוד הכבוד של חברים, משפחה, עמיתים לעבודה. ייתכנו מקרים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או הפרת הסדר הציבורי. בנוסף "פתיל קצר" עלול להכניס את האלכוהוליסט לאלימות ותוקפנות מילולית או פיזית.

"מיינד קליניק" הינו מרכז לטיפול ועזרה לגמילה מסמים, אלכוהול וטיפול בהתמכרויות. צוות מיומן מטפל בסובל וסביבתו בכדי להתגבר על בעיותיו ולבנות חיים בריאים יותר. בצוות פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים אשר לוקחים חלק בתוכנית טיפולית רב מקצועית.

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט