צרו עימנו קשר
03-6962733
03-6962745

טיפול בהתמכרויות

טיפול בהתמכרויותתופעת השימוש והתמכרות לסמים וחומרים ממכרים אחרים הינה תופעה גדלה בשני העשורים האחרונים. לכן אנשים נפגעים בטווח גילאים הרבה יותר רחב. בנוסף, מעמד כלכלי בהכרח משפיע על הנטייה להתמכרויות.
כחלק מהתפיסה הכוללנית של "מיינד קליניק", החלטנו להיכנס לתחום הטיפול בהתמכרויות למרות הסטיגמה השלילית של אוכלוסייה זו בקרב אנשי המקצוע והקהל הרחב. בניהולו של פרופסור פנחס דנון ב"מיינד קליניק" אנשי טיפול בעלי ניסיון רב בתחום זה מנסים לעזור לסובלים מהתמכרויות.

הטיפול כולל:
- מתן טיפול התנהגותי קוגניטיבי CBTלסובלים מהתמכרויות שונות: קנביס (גראס), חומרים ממריצים, קריסטל, קוק פרסי, חשיש ואלכוהול. בנוסף נתן טיפול לסובלים מהתמכרויות כגון: הימורים, קניות, מין ואינטרנט, גנבת (קלפטומניה), תלישת שער (טריכוטילומניה) ועוד.
- שירות כוללני לאדם על כל צרכיו במסגרת פעילות הקליניקה, דהיינו טיפול אישי, קבוצתי ומשפחתי.
- טיפול בבעיות של שילוב בין בעיה נפשית לבין בעיית סמים.
- הכוונה למיצוי זכויות במסגרת השירות הציבורי.
- חוות דעת משפטית ומתן אישור על טיפול לקצין מבחן ורשויות אחרות.

הטיפול בהתמכרויות הינו טיפול יעיל, מכובד ודיסקרטי לטיפול באדם המכור לסמים ומעוניין לטפל בהתמכרות ולשקם את חייו. הטיפול משלב טיפול פסיכולוגי ותרופתי המותאם אישית למצבו של כל מטופל.

מטופלים מדווחים על הצלחה גדולה, על תחושות פיזיות המזכירות להם את חייהם לפני ההתמכרות.

אנו מציעים שלושה מסלולי טיפול עיקריים:

1. גמילה – התחלה בטיפול תרופתי ומעבר הדרגתי לגמילה ע"י טיפול פסיכולוגי. מיועד למי שמעוניין להיגמל הן מהסם והן מהטיפול התרופתי.
2. אחזקה – טיפול תרופתי המונע את הצורך בסם והמשך שימוש בתרופה. מיועד למי שמעוניין להיגמל מהשימוש בסם ומעוניינים להמשיך את הטיפול התרופתי בהתמכרות.
3. מעבר - לאחר תקופה אקוטית ולפי המצב הנפשי של המטופל, חלק מהטופלים עוברים בהסכמה לטיפול בקהילה, כמובן עם הפנייה והמלצות טיפוליות להמשך.

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט