צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

טיפול במחלות הגיל השלישי


מחלות הגיל השלישי - לא רק עניין פיזי                                                                     

מחלות הגיל השלישי - אף פעם לא מאוחר מדי לקבל טיפול

הגיל השלישי מביא עימו שינויים רבים. הבית המתרוקן, ארון התרופות המתמלא, היציאה לגמלאות ושינויים נוספים מביאים להתפתחות של דיכאון, חרדה ומחלות נוספות. עם זאת, אף פעם לא מאוחר בכדי לטפל.

מוציאים את המרצע מן השק
הגיל השלישי מביא עימו לא פעם מחלות פיזיות שונות, אך מחלות הגיל השלישי אינן מסתכמות בכך, אם כי פחות נהוג לדבר על הקשיים הנפשיים הרבים הנלווים לתקופת ההזדקנות. הפער הגדל בין היכולת הגופנית לרצון להמשיך לתרום ולתפקד כבעבר, הירידה ההדרגתית במידת העצמאות, האובדן והאבל ההופכים יותר ויותר תכופים ורבים אחרים נותנים אותותיהם על הנפש.

על אף הקשיים הנלווים לתהליך ההזדקנות, הפסיכולוגיה החיובית גורסת כי גם בתקופת הזקנה יכול האדם להמשיך ולהתפתח. דווקא בגיל השלישי, ועל אף מה שנהוג לחשוב, יש לאדם יכולת טובה יותר להתמודד עם שינויים. הדבר מבוסס על מחקרים שונים המעידים כי ככל שאדם מתבגר יותר הוא רוכש יותר ניסיון התמודדות עם מצבים השונים בחיים ולכך הופך לבעל תושייה חזקה יותר להתמודד עם הקשיים הנלווים לגיל.

אתם לא לבד

דיכאון המלווה בחרדה נחשב להפרעה שכיחה ביותר מבין מחלות הגיל השלישי. למעלה מ- 13 אחוז מאוכלוסיית הגיל השלישי סובלת מדיכאון. יתרה מכך, שיעור המתאבדים בקרב אוכלוסייה זו גבוה בהרבה בהשוואה לקבוצות גיל אחרות. מבין מחלות הגיל השלישי השכיחות יותר, גם דיכאון קליני מופיע לא פעם בגיל זה, בעיקר לאור האבל והפרידות שהופכים לחלק בלתי נפרד מהחיים ככל שאנו הולכים ומזדקנים.

לא סתם קוראים לזה 'גיל הזהב'

מחלות הגיל השלישי לרוב מופיעות בעת ההכרה בזקנה הבאה עלינו 'לטובה'. יציאה לגמלאות מהווה טריגר משמעותי להתפתחות דיכאון או חרדה, כמו גם אובדן של אדם קרוב. התפתחות מחלות הגיל השלישי פוגעת בכל פן של החיים, החל ממערכות יחסים, דרך התחביבים והפעילויות שעד כה הסבו לנו הנאה מרובה, ועד לפגיעה בתא המשפחתי.
עם זאת, חשוב לציין כי אף פעם לא מאוחר מדי בכדי לקבל טיפול נגד מחלות הגיל השלישי ולהעניק אפשרות ליהנות מההטבות הרבות שמגיעות עם הגיל השלישי. הזמן הפנוי לעסוק בתחביבים ודברים שעד כה לא היה להם פנאי, ההנאה המרובה מהשתתפות פעילה בחיי הנכדים, אשר ברוב הפעמים רבה יותר מזו שאנו זוכים לה בחיי ילדינו ועוד שלל יתרונות שהגיל השלישי מביא עימו. האתגר בהזדקנות אם כן הוא להתמקד ביתרונות ובטוב שהגיל מביא עימו, לעומת החסרונות והקשיים. שמירה על סדר יום פעיל, השקעה בסובבים וחשוב מכל הכרה כי מותר להתקשות ולהתאכזב בדרך יטיבו עימכם בכניסה אל השלב החדש של חייכם.

טיפול אישי ומסור

הצוות המקצועי של מיינד קליניק מסייע לכם להתמודד עם מחלות הגיל השלישי, תוך שימת הדגש המיוחד למחלות אלו. הדבר נכון במיוחד לאור העובדה כי בגיל השלישי סל התרופות שלנו מתרחב, ועל כן יש לתת תשומת לב יתרה לבחירת הטיפול התרופתי המתאים לכל מטופל. במידת הצורך אנו מצמידים חונך המלווה את המטופל, הרופאים והמטפלים מגיעים לביתו של המטופל.

המאמר נכתב על ידי פרופסור לאון גרינהאוס

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט