צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

טיפול בנוירופידבק מתאים למגוון רחב של הפרעות

טיפול בנוירופידבק - אתם נחים בעוד המוח עושה את כל העבודה
שיטת הטיפול בנוירופידבק התפתחה מאוד בשנים האחרונות והיא מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ללמוד טכניקות להתמודדות עם הפרעות שונות.

מה זה טיפול בנוירופידבק?

במוחו של כל אחד מאיתנו מתקיימת פעילות חשמלית שבאה לידי ביטוי בגלי מוח שונים. כאשר אדם סובל מהפרעה כזו או אחרת משמעות הדבר היא כי יש 'תקלה' בפעילות החשמלית באזור מסוים במוח ואותה יש לתקן. טיפול בנוירופידבק עושה בדיוק זאת, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת הדואגת כי המוח ילמד כיצד לתקן את עצמו בעוד אנחנו לא עושים דבר. הטיפול אינו חודרני ומבוסס על משוב של הפעילות החשמלית במוח שנאסף בזמן אמת על ידי אלקטרודות המוצמדות לאור הקרקפת ומעוברות לצג המחשב.

בעת הטיפול, צופה המטופל בסרט אשר איכות הצפייה משתנה בעקבות פעילות חשמלית של המוח שנקבעה על ידי המטפל. איכות הצפייה משתפרת כאשר המוח לומד לעודד או לדכא את הגלים הנדרשים. כתוצאה מכך המוח לומד איזו מהפעילות שלו היא רצויה ואיזו לא. החיישנים המוצמדים לראש הקרקפת של המטופל מעבירים מדד מיידי ומדויק אודות הפעילות של המוח על צג המחשב. מטפל הצופה בתהליך קובע את הממדים: מיקום החיישנים, אילו מהגלים יש לעודד, ואילו מהם אינם רצויים ויש לדכאם. התוכנית הטיפולית הינה אישית ומשתנה מאדם לאדם ומהפרעה להפרעה.

טיפול בנוירופידבק לחרדה

במצבי חרדה מתרחשת במוחנו הפעלה של אזורים שונים ובעיקר אזור הממוקם בגזע המוח. מחקרים שנעשו בתחום טיפול בנוירופדבק מראים כי אצל אדם הסובל מהפרעת חרדה ישנה פעילות יתר של גלים מהירים באונה הקדמית והאחורית של המוח. לכן, טיפול בנוירופידבק כנד חרדה מבוסס על הנחה שאם מטופל יקטין את הפעילות של הגלים המהירים יהיה ניתן להשיג ירידה ברמת החרדה, רגיעה וירידה ברמת הדאגנות.

טיפול בנוירופידבק בהפרעה טורדנית כפייתית

הפרעה טורדנית כפייתית הינה אחת ההפרעות העקשניות ומהווה אתגר טיפולי רציני ביותר עבור המטפל והמטופל גם יחד. לעיתים קרובות מאוד טיפולים תרופתיים אינם מצליחים לנצח את ההפרעה והמטופל עלול לחוות בעקבות כך מצוקה רבה. שילוב טיפול תרופתי עם פסיכותרפיה התנהגותית- קוגניטיבית יחד עם טיפולי ביופידבק נמצא יעיל יותר בטיפול בהפרעה זו, אך מצריך מן המטופל השקעה של זמן רב, כמו גם עבודה עצמית קשה. לעומת זאת, טיפול בנוירופידבק מאפשר למטופל הסובל מהפרעה טורדנית – כפייתית להתגבר על הבעיה תוך כדי ישיבה וצפייה בסרט. לאחר הטיפול בנוירופידבק מדווחים המטופלים שסובלים מהפרעה זו על ירידה ברמת המתח ותחושה כי המוח שלהם נרגע וההפרעה דעכה לחלוטין.

טיפול בנוירופידבק לדיכאון

במצבים של דיכאון קיים הבדל בתפקוד בין שתי האונות של המוח, כאשר אחת האונות איטית יותר מהשנייה. במיוחד ניכרת האטה בחלקה הקדמי של האונה השמאלית. הגברת הפעילות החשמלית באזור זה, תסייע בהשגת תחושה שמחה יותר במקום תחושת הדיכאון. מחקרים שנעשו בתחום של טיפול בנוירופידבק לדיכאון מדווחים על תוצאות חיוביות ומראים כי כדאי להשתמש בטכניקה זו כטיפול עצמאי או בנוסף לטיפולים אחרים כגון טיפול תרופתי, פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית ועוד.

הסרט שישנה את חייכם

טיפול בנוירופידבק להפרעות שונות מהווה אפשרות משלימה לטיפולים אחרים ביניהם טיפול תרופתי, פסיכותרפיה התנהגותית – קוגניטיבית, ביופידבק ואחרים. צוות המומחים של המרכז לטיפולים מתקדמים, מיינד קליניק מציע תוכנית טיפולית משולבת הנבנית על בסיס אבחון ראשוני פרטני לכל מטופל. ההשפעה החיובית של הטיפול מורגשת במלואה לאחר כ- 40 טיפולים בני 30-40 דקות. כמובן שעל מנת לשמור על ההישגים נדרשים אימונים תחזוקתיים שנערכים מדי תקופה. במרכז לטיפולים מתקדמים מיינד קליניק אנו מתמחים בטיפול בשיטת נוירופידבק עבור מגוון הפרעות. אנו נעזור לכם לשפר את תפקודי המוח ולהחזיר לעצמכם את איכות החיים.

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט