צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791
מיינד קליניק
טיפולים

טיפול בפסיכוזות

טיפול בפסיכוזות
צוות המטפלים במיינד קליניק מתמחה בטיפול של סכיזופרניה ופסיכוזות אחרות בשיטות מתקדמות. ליווי המשפחה בעת המשבר חיוני לעבודה הקלינית עם החולה.

מה היא סכיזופרניה?

על מנת להסביר מהי סכיזופרניה וכיצד ניתן לטפל בה, יש להסביר קודם מהי פסיכוזה. פסיכוזה הינה מצב קיצוני בו סובל החולה מאובדן חלקי או מלא של המציאות, תוך פגיעה חמורה בשיפוט ובתובנה לגבי המציאות. למעשה, פסיכוזה מעידה על תפקוד לקוי של המוח שבא לידי ביטוי בתפיסה משובשת של המציאות. במצב של פסיכוזה משתבשת יכולת התפיסה ויכולת החשיבה. פסיכוזה הינה חלק ממחלת סכיזופרניה. כשליש מן הסובלים מהמחלה חווים התקפים פסיכוטיים חוזרים ונשנים.

מחלת הסכיזופרניה יכולה להתפתח בעקבות סיבות תורשתיות, סיבות ביולוגיות, השפעות סביבתיות או בשל שימוש בחומרים כימיים שונים. החולים במחלה סובלים ממחשבות שווא. למשל, האדם יכול להאמין שמהטלוויזיה משדרים לו מסרים, שרודפים אחריו ורוצים לפגוע, האדם יכול להאמין שהוא משיח וכו'. אנשים שחולים בסכיזופרניה יכולים לפתח הזיות, למשל לשמוע קולות או לראות דברים שאינם קיימים במציאות. אנשים שחולים בסכיזופרניה מפתחים רעיונות מוזרים בתחומים כגון דת, מיסטיקה וכן הלאה. עם זאת, טיפול בסכיזופרניה הינו אפשרי וניתן לעצור את התדרדרות המחלה ולשפר את התפקוד של המטופל.
 

דרכי טיפול בסכיזופרניה

מרכז מיינד קליניק מציע טיפול בסכיזופרניה ופסיכוזה באמצעות שיטה חדשנית ואפקטיבית, אשר פותחה על ידי הצוות המקצועי המוביל של המרכז, בראשותם של פרופסור לאון גרינהאוס. אנו במיינד קליניק מאמינים כי טיפול בסכיזופרניה צריך לכלול שימוש בתרופות פסיכיאטריות, המביאות להפחתה בכמות ההתקפים ולמהירות חזרתם של החולים לתפקוד. לצד השימוש ההכרחי בתרופות אנו משלבים טיפול בסכיזופרניה באמצעות פסיכותרפיה ואימון של היכולות השכליות. הודות לטיפול הכוללני והמקיף זוכה החולה בהפחתה משמעותית בסימפטומים ובסבל הנלווים למחלה. הטיפול מאפשר לחולה להשיב לעצמו שליטה וקשר עם המציאות ולשוב וליהנות מאיכות החיים.

בדרך לחיים עצמאיים

על מנת למקסם את היעילות של טיפול בפסיכוזות יש ליצור עם החולה קשר תומך ואמפטי, שיסייע למטופל להתחייב לטיפול רציף. במסגרת הטיפול ילמד החולה לווסת ולשלוט במתחים, לחצים וקשיים רגשיים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים האנושים. טיפול בסכיזופרניה מעניק לחולה יכולת למתן את התהליכים הנפשיים והסביבתיים שאובחנו כמשפיעים על המחלה והתפרצות ההתקפים הפסיכוטיים. בנוסף, בעקבות תרגול ואמון של יכולות שכליות הטיפול מכשיר את החולה להתמודדות עם חיי היומיום ומכין אותו לקראת חיים עצמאיים.

לא רק החולה זקוק לטיפול

במרכז מיינד קליניק אנו מכירים בעובדה כי לא רק החולה בסכיזופרניה צריך להתמודד עם המחלה, אלא דווקא המשפחות של החולים נושאות בעול העיקרי בתהליך ההתמודדות. השפעת המשפחה הקרובה על הצלחת התהליך ושיקום החולה הינה משמעותית לאין ערוך, ולכן אנו מציעים גם לבני המשפחה לקבל ייעוץ והדרכה מקצועיים על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים. בכך , יקבלו בני המשפחה כלים שיסייעו להם להתמודד עם המחלה ולחיות לצידה בשלום. יתרה מכך, המשפחה לומדת כיצד לסייע בתהליך השיקום של החולה, בין אם על ידי תמיכה בעת משבר, פיקוח על נטילת התרופות ומילוי הוראות הטיפול, סיוע בשמירה על סדר יום ודרכים נוספות אותן ילמדו בני המשפחה במסגרת הייעוץ וההדרכה.

אתם לא לבד

במרכז מיינד קליניק צוות מקצועי ומיומן המומחה בטיפול והתמודדות עם סכיזופרניה ופסיכוזה הן של החולה והן של סביבתו. צוות המומחים שלנו כולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים מלווים אשר לוקחים חלק בתוכנית טיפולית רב מקצועית. צרו קשר ותיווכחו כי אין בעיה שלא ניתן להתגבר עליה, הודות לקבלת טיפול הולם ומקצועי.

נכתב על ידי פרופסור לאון גרינהאוס

קרא עוד: מאניה דיפרסיה
קרא עוד: דיכאון קליני

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט