צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791
מיינד קליניק
טיפולים

טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי


במיינד קליניק אנו מיישמים שיטות שונות לטיפול פסיכולוגי (CBT, DBT, טיפול פסיכודינמי, הדרכת משפחות, ועוד) בשילוב עם טיפול תרופתי. מחקרים רבים מוכיחים שהשילוב בן טיפול התרופתי וטיפול פסיכולוגי הוא השילוב המנצח בטיפול.

 

מתי כדאי לקבל טיפול פסיכולוגי?

מצבים שונים, כגון חרדה, דיכאון, התמכרויות ועוד מעמידים את נפש האדם ואישיותו בפני מתח רב ולא מעט קונפליקטים פנימיים, כמו גם עם הסביבה הקרובה לו והחברה בכלל. קונפליקטים אלו מובילים לא פעם להחרפת הקשיים הבין אישיים, גורמים לירידה משמעותית ביכולת התפקוד ולסבל אישי רב.

יתרונות הטיפול הפסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי מסייע לאדם לזהות ולהבין יותר טוב את התהליכים המורכבים אותם הוא חווה. חשוב מכל, טיפול פסיכולוגי מאפשר לאדם להבין כיצד התפתחו תהליכים אלו, איך הם משפיעים על חייו ומדוע חשוב כל כך ללמוד להתמודד איתם בצורה נכונה. רק באמצעות התבוננות מעמיקה על התהליכים האישיים והבן אישיים אותן חווה המטופל, ניתן לחשוב על הדרכים שיובילו אותו אל השינוי המיוחל ואל תחושת ההקלה בסבלו. התבוננות שכזו מתאפשרת בצורה הטובה ביותר כאשר האדם נמצא בסביבה טיפולית בה מתקיימות שיחות טיפוליות עם מטפל מוסמך (פסיכולוג, עובד סוציאלי או פסיכותרפיסט).

טיפול פסיכולוגי מקצועי יכול להוביל לשינויים מהותיים ביותר בחיי המטופל ולהפחית באופן משמעותי את הסימפטומים הנלווים למצבו הנפשי. הוא יכול להוביל לשיפור במערכות היחסים, להתקדמות מקצועיות ולירידה משמעותית בתחושת הסבל הנפשי והאישי. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור למטופל לנהל טוב יותר את חייו להפחית סימפטומים גופניים ורגשיים אשר פעמים רבות נלווים להפרעות הנפשיות כגון, דיכאון או חרדה.
 

טיפול פסיכולוגי בגישות שונות

במרכז לטיפולים מתקדמים מיינד קליניק עובד צוות מטפלים שעובדים בגישות שונות ומציעים טיפולים פסיכולוגיים תוך התאמה מרבית של הגישה הטיפולית לכל מטופל. במיינד קליניק צוות טיפולי שכולל פסיכותרפיסטים, פסיכולוגים קליניים ועובדים סוציאליים המתמחים במגוון של גישות טיפוליות. הטיפול מתמקד בדרכי ההתמודדות של המטופל עם האירועים הפוקדים כעת את חייו ובהיבט הרחב יותר, אשר מתייחס לחוויות העיקריות בחייו המשפיעות על האדם ועל אופיו. כלומר, הטיפול מתמקד בחיי האדם כעת, חייו בעבר ויחסיו עם הדמויות המשמעותיות בחייו.

התאמת הטיפול נעשית לאחר אבחון מקצועי, מעמיק ומדויק של הבעיה ממנה סובל המטופל. משך הטיפול משתנה בהתאם לבעיה ובהתאם למטרות הטיפוליות. ישנה אפשרות לטיפולים קצרי מועד ומוגבלים בזמן, וישנם טיפולים שאינם מוגבלים בזמן, כאשר ההחלטה על סיום הטיפול נעשית בשיתוף בין המטפל למטופל.

החיים החדשים שלכם

מרכז מיינד קליניק מציג תפיסה חדשה בתחום של שירותים פסיכיאטריים ופסיכולוגיים, המוענקים במסגרת פרטית. אנו מציעים שילוב אידיאלי של טיפול פסיכולוגי בגישות שונות יחד עם טיפול תרופתי, כאשר הוא נדרש לצורך טיפול במגוון רחב של בעיות כגון דיכאון, חרדה, מניה דפרסיה, התמכרויות שונות ועוד וההשפעה של מצבים אלה על חיי האדם ומשפחתו.

מחקרים הוכיחו שהטיפול המשולב עדיף על כל אחד מהטיפולים לבדו. בנוסף לטיפולים תרופתיים ופסיכותרפיה ניתן לשלב גם טיפול בביופידבק, נוירו פידבק, גרייה מגנטית למוח ועוד. צוות מקצועי בכיר בתחומו, הכולל רופאים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים מעניק טיפול בשיטות חדשניות ופורצות דרך בתחום. הודות לאבחון נכון והתאמה של הטיפול ההולם, המוענק על ידי מומחים בעלי שם עולמי בתחום, אין בעיה שלא ניתן להתגבר עליה. צרו קשר ופתחו לעצמכם דלת לחיים חדשים.

נכתב על ידי פרופ' לאון גרינהאוס


קרא עוד על: מאניה דיפרסיה
קרא עוד על: דיכאון קליני

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט