צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

טיפול קוגנטיבי התנהגותי

טיפול קוגנטיבי התנהגותיטיפול קוגנטיבי התנהגותי- גישה חדשנית ואפקטיבית לטיפול.
טיפול קוגנטיבי התנהגותי- טיפול קצר טווח, יעיל וממוקד במגוון הפרעות
במרכז מיינד קליניק, המרכז לטיפולים מתקדמים, אנו מתמחים במתן טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) במגוון הפרעות. הטיפול מתאפיין בגישה חדשנית ואפקטיבית המשולבת עם טיפולים תרופתיים הניתנים על ידי מומחי הקליניקה.

טיפול קוגנטיבי התנהגותי - עוד לפני הטיפול

בני האדם כל הזמן מפרשים את האירועים המתרחשים סביבתם. אנו נותנים משמעות לאירועים בהקשר לעצמנו, לאנשים אחרים ולחיים בכלל. הפירוש ומתן המשמעות נעשה דרך המבנה האישי של כל אדם, מכאן שכל אחד מאיתנו יפרש בדרך שונה וייחודית לו את אותם האירועים. לא פעם, פרשנות שאנו נותנים למצבים השונים מעוררת בנו הרגשה שלילית.

רובנו נתקלנו בסיטואציה בה משהו שנאמר לנו בתום לב, עורר סערת רגשות או כשמשהו שאנחנו אמרנו מבלי כל כוונה לפגוע באדם שמולנו, התקבל בצורה שונה לגמרי מזו שהתכוונו. במסגרת טיפול התנהגותי קוגניטיבי אותם המבנים שגורמים לנו לפרש מידע אובייקטיבי בצורה מוטעית, עומדים במרכז התהליך הטיפולי. למעשה, טיפול התנהגותי – קוגניטיבי מורכב משתי גישות: הגישה הקוגניטיבית והגישה ההתנהגותית.

 

טיפול קוגנטיבי התנהגותי במיינדקלינק


טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) הינו טיפול מובנה, ממוקד מטרות והדרגתי. כאשר מתקדמים לפי תוכנית עבודה ברורה ומתוכננת מראש ובכל שלב ושלב ניתן לעקוב אחרי ההתקדמות. רק עם סיומו של שלב אחד ניתן להמשיך הלאה לשלב הבא בטיפול. ראשית התהליך בהבנת הקשר הקיים אצל כל מטופל בין אירועים המעוררים דפוסי החשיבה, לבין התגובות הרגשיות, ההתנהגותיות והגופניות שמופיעה בעקבות פרשנויות אלו.
זיהוי המחשבות האוטומטיות והתגובות הרגשיות הנלוות להם, מאפשרות לאתר את הטעויות הקיימות במתן פרשנות למצבים השונים. חשיפת הטעויות הללו, מובילה לשלב הבא בתהליך והוא ערעור על התוקף של מחשבות אלו והחלפתן בפרשנות אובייקטיבית ומציאותית יותר. כתוצאה מהחלפת דפוסי חשיבה ישנים ולא יעילים לפרשנויות חדשות יותר חווה המטופל שיפור בהרגשתו.

הטיפול ההתנהגותי

חלק אחר של טיפול קוגנטיבי התנהגותי מתבסס על הנחה כי ההתנהגות שלנו הינה נלמדת ולכן ניתן לשנותה על ידי למידה של התנהגות חדשה. כלומר, תהליך הלמידה מסביר את התנהגות האדם. זאת אומרת שלא נולדנו עם מגוון התנהגויות אלא עם השנים למדנו להתנהג בצורה מסוימת. כיצד זה התרחש? פשוט חזרנו שוב ושוב על התנהגות מסוימת עד שהיא הפכה להתנהגות אוטומטית, שאינה מודעת. רוב הזמן אנחנו מתנהגים באופן אוטומטי מבלי לחשוב. לכן, טיפול קוגנטיבי התנהגותי עוסק בשינוי של התנהגות לא רצויה ולמידה של התנהגויות אדפטיביות יותר עד שההתנהגות החדשה הופכת להיות אוטומטית וטבעית.

בבמסגרת טיפול קוגנטיבי התנהגותי רוכשים המטופלים את המיומנויות ההכרחיות לצורך שימור הצלחת הטיפול ומניעת נסיגה בתום התהליך, כאשר המטופל יצטרך להתמודד עם אירועי החיים מחוץ למסגרת הטיפולית.

עלות מול תועלת

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) מתאים לטיפול במגוון רחב של הפרעות. מחקרים בארץ ובעולם מראים זהו הטיפול היעיל ביותר בהשוואה לטיפולים אחרים. זאת ועוד, היחס בין עלות הטיפול לתועלת המופקת ממנו הפך את הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי לאחד הטיפולים המשתלמים ביותר גם מהבחינה הכלכלית. הודות לכך, טיפול קוגנטיבי התנהגותי נחשב לפופולארי ביותר כיום.

לקבל טיפול מהמומחים בתחום

הצוות המקצועי במרכז מיינד קליניק, המרכז לטיפולים מתקדמים, מתמחה בטיפול קוגנטיבי התנהגותי למגוון רחב של הפרעות ובעיות נפשיות. על מנת ליעל את הטיפול קוגנטיבי התנהגותי נתן לשלב אותו יחד עם טיפול תרופתי, ביופידבק, נוירו פידבק או גרייה מגנטית למוח.


קרא עוד: טיפול בדיכאון
קרא עוד: טיפול ב ocd

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט