צרו עימנו קשר
03-6962733
03-6962745

סמים מסוכנים

צור קשרהמדע כבר הצביע מזמן על הסכנות האישיות והחברתיות הכרוכות בסמים הנחשבים "קשים", מאל.אס.די ועד הרואין. אבל ההפתעה האמיתית טמונה בכך שהמסוכנים ביותר מבין הסמים עשויים להיות דווקא החוקיים שבהם.

ניתוחי המחקרים האחרונים מלמדים כי כרגע השפעותיהם של אלכוהול, טבק ודבק מדורגות כמסוכנות יותר מסמים מן הדרגה הראשונה, דוגמת אקסטזי ואסיד. גם המריחואנה, שנחשבת לסם קל, עשויה לפגוע בבריאות הנפשית של המשתמשים בה, מאובדן ריכוז דרך פרנויה ותוקפנות ועד פסיכוזה של ממש. פרופ` מוריי, מן המכון הפסיכיאטרי בלונדון, טוען כי כ-10% מן הסכיזופרנים ברחבי הממלכה המאוחדת היו מצליחים להימנע מן המחלה לולא השתמשו בסם. כשהיא בודקת הלאה את נושא הסמים, התוכנית מנתחת את השפעות הסמים הפופולאריים לטווח הקצר והארוך, מתגובתם של הגוף והמוח לכל אחד מן הגירויים ועד לטיעונים בעד ונגד מערכת סיווג הסמים הנוכחית.

תפוצתם החברתית של הסמים הולכת וגוברת בעשורים האחרונים, חרף כל מאמצי הגופים התורמים, הפוליטיים, הרפואיים ועוד. כעת משאין להתעלם מן הסוגיה עוד, נשאלת השאלה האם הגיע הזמן לרפורמה כוללת, שינוי יסודי בתפיסתנו את עולם הנרקוטיקה וההתמודדות עימו? התוכנית חוקרת את ההיבטים השונים העולים מכך ומניחה לצופיה לנקוט את עמדתם בנוגע לזאת.

"מיינד קליניק" הינו מרכז לטיפול ועזרה בגמילה מסמים, אלכוהול והתמכרויות אחרות. צוות מיומן מטפל בסובל וסביבתו כדי להתגבר על בעיותיו ולבנות חיים בריאים יותר. בצוות פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים שלוקחים חלק בתוכנית טיפולית רב מקצועית.

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט