צרו עימנו קשר
03-7778191
03-7778791

פסיכותרפיה עוזרת לייצוב של המחלה הביפולארית

ידוע לנו כי חולים הסובלים ממאניה דפרסיה מתמודדים עם קשיי שיקום רבים. הטיפול מנסה לעזור לחולים לקיים סדר יום קבוע ולהקטין עד כמה שאפשר את השינויים המשמעותיים בסדר יומם.

דר' אלן פרנק מאוניברסיטת פיטסבורג שבארה"ב סקרה שתי עבודות על פסיכותרפיה של המחלה הבי-פולארית שבוצעו במרכזה שבאוניברסיטת פיטסבורג. ד"ר פרנק ציינה את חשיבותם של "החיים המסודרים" בשיקום של חולים הסובלים ממאניה דפרסיה. ד"ר פרנק מציינת כי לחולים הסובלים ממאניה דפרסיה וגם לאלו הסובלים מגלי דיכאון שחוזרים לעיתים קרובות יש שעונים ביולוגיים מאוד רגישים.

לכן, אירועים בחייהם אשר פוגעים בסדר הרגיל שלהם וגורמים לשינויים מהותיים בשינה, בפעולות רגילות ועוד, יכולים להוביל בקלות למשבר חוזר של המחלה. הטיפול מנסה לעזור לחולים לקיים סדר יום קבוע ולהקטין עד כמה שאפשר את השינויים המשמעותיים בסדר זה.

אנשים יכולים להתלונן שזה גורם להם ל"חיים משעממים", ד"ר פרנק עונה להם שהם יכולים להתרגש כמה שהם רוצים בתנאי שהם הולכים לישון בשעה קבועה ומתעוררים בשעה קבועה. עבודות מעין זאת חשובות ביותר. ידוע לנו כי חולים הסובלים מ מאניה דפרסיה מתמודדים עם קשיי שיקום רבים. עבודות כאלה מוכיחות שניתן לשפר את מהלך המחלה בעזרת השקעה טיפולית פסיכותרפיסטית.

קרא עוד: מאניה דיפרסיה
קרא עוד: דיכאון קליני

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט