צרו עימנו קשר
03-6962733
03-6962745

קנאביס (מאריחואנה, חשיש) – סם מסוכן !

צור קשרהשימוש בקנאביס (מאריחואנה, חשיש) נחשב בדרך-כלל לבלתי מזיק ורבים טוענים כי למעשה מדובר בסם קל ובטוח. אך מאמרים שפורסמו מצוות מיינד קליניק ברשותו של פרופסור פנחס דנון מדווחים על מספר תופעות גופניות ונפשיות עקב שימוש ממושך.

הקנאביס, מבחינה נפשית עלול לגרום לרבים מהמשתמשים בו חרדות, דיכאונות, לפגוע בחשיבה ובתנועה ולהשרות פסיכוזות כמחשבות שווא כמו גדלות, פרנויות, מחשבות משיחיות והזיות. הקנאביס פופולארי בעיקר בקרב גילי 20 עד 40. בסקר שנערך לאחרונה באירופה נמצא כי 60% מהסטודנטים בבריטניה ניסו לעשן את הצמח ו 20% משתמשים בו באופן קבוע. חלק מהמשתמשים ציינו כי הם מעשנים 15 ג'וינטים או יותר ביום.

לפי המשתמשים, כשמעשנים צמח הקנאביס גורם לתחושה האופורית. לשימוש קבוע בצמח עלולות להיות תופעות לוואי רציניות כגון: פגיעה בזיכרון, פגיעה בריכוז וביכולת לעבד מידע מורכב. כיום ידוע כי ישנה פגיעה קוגנטיבית במעשנים כבדים ואפילו יש חשש לנזק בלתי הפיך. עוד מצוין, כי בניגוד לאמונה הרווחת, משתמשים כרוניים עלולים לפתח סבילות ותלות בצמח אשר עלולה להוביל לסימני נסיגה בדומה לאלכוהול ותרופות אופיאטיות. שימוש כרוני בצמח אף עלול להגביר את הסיכון לדלקת הסימפונות ולאמפיזמה (מחלת ריאות), שכן עישון של שניים או שלושה ג'וינטים ליום מקביל לעישון של כ- 20 סיגריות.

החומר הפעיל בצמח הקנאביס, הוא ה -THC. ה -THC אחראי לתחושת האופוריה, אך גם מביא להקלה על תחושות ההקאה והבחילה בחולי סרטן ולהגברת התיאבון בחולי איידס. שימושים רפואיים נוספים של ה -THC נמצאים תחת מחקר ויש סיכוי טוב כי ניתן יהיה לפתח תרופות נוספות מצמח זה.

"מיינד קליניק" הינו מרכז לטיפול ועזרה לגמילה מסמים, אלכוהול והתמכרויות אחרות. צוות מיומן מטפל בסובל וסביבתו כדי להתגבר על בעיותיו ולבנות חיים בריאים יותר. בצוות פסיכיאטרים, פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים, פסיכותרפיסטים וחונכים אשר לוקחים חלק בתוכנית טיפולית רב מקצועית.

 

© 2015 כל הזכויות שמורות למיינד קליניק פרופסור גרינהאוס
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG שיווק באינטרנט